Annetamistalgud 2020

Tänavu toimuvad annetamistalgud 1. detsembril 2020.

Annetamistalgutele kutsume osalema kõiki vabaühendusi, kes soovivad tugevadada olemasolevaid sidemeid püsiannetajatega või leida uusi annetajaid. Annetamistalgud annavad hea võimaluse tutvustada enda ühenduse tegevust!

Eestis annetab heategevuseks keskmiselt iga neljas inimene, paigutades meid maailmas 66. kohale. Kui palju rohkemat saaks ära teha, kui annetajaid oleks näiteks kaks korda rohkem? Ühiskonnad, kus heategevus on levinud ja au sees, on õnnelikumad ja tugevamad. Aitame ka Eestil selliseks saada!

Kutsu ka oma lähedasi, sõpru ja tuttavaid annetama – sellega oled oma toetatavale vabaühendusele veel mitmekordselt kasulik. Tutvu annetustalgute sündmustega siin!

 

Vabaühendusele: kuidas osaleda?

Talgutele sobivad kõik tegevused, mis aitavad leida uusi annetajaid ning tugevdada sidemeid olemasolevatega.

Kui sul on soov osaleda annetamistalgutel, siis täida ära vorm.

Näiteks:

  • Korralda mõni heategevuslik üritus: kontsert, spordivõistlus, oksjon, väljamüük, õhtusöök, matk või muud sellist, mille tulud lähevad heategevuseks või mille käigus kogutakse annetusi.
  • Mine oma annetajate juurde. Proovi näiteks korjanduskastiga annetuste kogumist avalikes paikades, lepi kokku kohtumisi ettevõtjatega, tutvusta oma organisatsiooni üritustel vms.
  • Kutsu annetajad endale külla. Kui teie organisatsioonil on ruumid, kus midagi põnevat toimub, tehke avatud uste päev ning kutsuge inimesed oma tööga tutvuma ja võimalusel ka ise käsi külge panema.
  • Kirjuta või helista oma annetajatele. Ütle neile aitäh ja räägi, mida nende toetuste abil korda saatnud olete.
  • Tutvusta uusi plaane, mille elluviimises nad aidata saaksid. Uuri nende tagasisidet oma tegevustele. Kutsu ühekordseid annetajaid hakkama püsiannetajateks.
  • Tutvusta oma tegemisi ning annetajate rolli neis sotsiaalmeedias. Avalda näiteks kokkuvõte teie organisatsiooni saavutustest ja õppetundidest. Vahendage sõnas, pildis või helis oma vabaühenduse päeva, tutvustage oma inimesi. Kutsuge huvilisi esitama küsimusi ja vastake neile.
  • Püstita oma meeskonnale või sõpruskonnale mõni heategevus-ülesanne ning kutsu ka teisi selles osalema.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja Maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Tegevuste elluviimiseks on abiks hulk tublisid vabatahtlikke!