Paikuse avatud noortekeskus loob usaldust (Pärnumaa)

3. november 2016

Meie juurde on oodatud kõik noored, kes soovivad mõnusalt ja tegusalt aega veeta. Arvestame noorte soovide ja ideedega ning kaasame neid erinevate ürituste korraldamisse.

Noortega töötades on oluline leida ühine keel ja saavutada usaldus, tuleb lubadustest kinni pidada, olla aktiivne ja lapsemeelne. Ehk olla inimene, kes ei mõista neid hukka, vaid murede, rõõmude, probleemide korral kuuleb ja mis kõige olulisem, ta ka päriselt kuulab noore muret ning vajadusel annab nõu. Noortekeskuses oleme iga noore jaoks alati olemas, kui ta soovib kellegagi midagi jagada või on millegagi hädas. Me toetame nõu ja jõuga, teadmiste ja oskustega. Üheskoos saame õpitud raskemad ained, ragistame ajusid erinevate ülesannetega ning kui aju üle kuumeneb, joome kuuma teed ning sööme ahjusoojasid pannkooke.

Peale rasket koolipäeva küsime noortelt, kuidas nende päev möödus ja mida põnevat juhtus, toimus koolis. Saame kuulda erinevaid põnevaid seikasid, mida isegi koolipere ei tea ja võib olla ei saagi kuulma. Samuti oskame lugeda noorte kehakeelt ning oskame märgata, kas neid vaevab mingi mure või probleem. Tuleb olla tähelepanelik, nii saame aidata noorel end avada ja murele lahenduse leida. Nagu öeldakse: „Jagatud mure, on pool muret“.

Meile meeldib, et tööl ei teki kunagi rutiini, sest iga päev on erinev. Noored on väga leidlikud ning suudavad alati positiivselt üllatada enda tegemistega. Suvel ütles üks noormees niimoodi: „Töötajad on süüdi, et nad nälga surevad, kuna PANOKEs on nii hea ja mõnus, et ei saa vahepeal koju minna“!

Meie juures on mõnus õhkkond, kus noored saavad end mugavalt ja kindlalt tunda ning tulevad alati rõõmsalt meie juurest läbi, kas või korraks “tere” ütlema ning siis jooksevad edasi trennivõi muusikakooli. Näiteks jooksevad neiud ennem kehalise tundi alati meie juurest läbi, ütlevad “tere” ja kallistavad ning lähevad tundi. Samuti on meil saanud traditsiooniks ennem tööpäeva lõppu panna käima lugu „Kodulaul“, siis noored teavad, et peavad hakkama koju minema.

Meie jaoks on oluline, et noored tulevad ja käivad noortekeskuses ning soovivad jagada enda muresid ja rõõme. Me proovime iga päev anda endast maksimumi, et olla noortele alati toeks ja abiks, et olla nende jaoks lihtsalt olemas – nendega mängida ning üheskoos õppida uusi oskusi ja teadmisi. Üheskoos tegutsemises peitub jõud. Meie hoolime igast noorest!

 

Helen Tomar,

Paikuse Avatud Noortekeskuse Panoke MTÜ noorsootöötaja