Vanem Vend, Vanem Õde loob lastes peretunnet (Pärnumaa)

25. Oktoober 2016

Pärnumaa MTÜ “Vanem Vend Vanem Õde” loob lastele võimalusi, et tekiks pilt õdedest ja vendadest. See organisatsioon ongi üks suur pere, kes teevad vahel asju kõik koos ja vahel väiksemates puntides, ühiseid seiklusi ja üritusi.

Alles hiljuti käisid “õed ja vennad” koos vallutamas Valgeranna Seikluspargi radu. Osa jõudis lausa kõige lõppu (kõige pisemad).

Igal vanemal õel ja vennal on enda n-ö noorem õde või vennake ning  koos käiakse väljas ka kahekesi. See paarisuhe ja sõprus annab tuge ning kindlust nooremale ja kindlasti teistsuguse väljavaate lapse maailmast vanemale õele-vennale.

Koos peetakse laagreid, filmiõhtuid, käiakse bowlingus või batuudikeskuses ja peetakse Gaalat. Sõbrapäeva Gaala on heategevus kontsert-üritus, kus tunnustatakse kõige tublimaid, saab palju süüa, juua, tantsida ja kuulata head muusikat. Gaala lõpupoole saavad ka väikesed ise DJ-d olla ja valida endale meelepärast muusikat. See on oluline, kuna on teistsugune ja pidulik üritus, mille sarnast rohkem aasta jooksul ei ole.

Teine oluline sündmus on suve lõpus toimuv laager, kus minnakse koos mitmeks päevaks linnakärast eemale, et teha erinevaid põnevaid võistlusi ja ülesandeid, diskotada ja nautida suve lõppu nii vanemate vendade-õdedega kui ka noorematega.

Väljas käies saab oma õe või vennaga arutleda nii isiklike kui ka maailma murede üle, tunda end mõnusalt ja alati, kui vaja, saab kõiges abi. Tihti on noorematel vaja abi õppimises või mõne muu probleemiga, siinkohal tulebki välja selle sõpruse ideaalne eesmärk. Mõlemad osapooled saavad iga murega pöörduda enda õe või venna poole ja rääkida see ära ning tihti leitakse koos ka lahendus, olgu selleks mureks kodutöö, sõbrad või kokkama õppimine.

Õppimine on kogu aeg aktuaalne, õpitakse inglise keele ringis ja lisaks alati ka üksteiselt pisikesi asju. Nii saab MTÜs iga mure lahendatud ning lisaks sellele saab targemaks ja vahel nalja ka.