Vabaühenduste lood 2018

Hea vabaühendus, aita meil koostada ülevaade kodanikuühiskonnast viimase saja aasta jooksul ning räägi meile enda lugu!

Ühisnädal toimub 2018. aastal juhtmõtte all – “100 aastat aktiivset kodanikku!”. Sellel aastal keskendume aktiivsele kodanikule ning kodanikuühiskonna arengule üldiselt viimase saja aasta jooksul.
Seoses sellega soovime koguda ja talletada tugevate vabaühenduste lugusid.

Järgmisel talvel, kui Eesti tähistab 101. sünnipäeva, jõuavad Ühisnädala veebikeskkonna kaudu avalikkuse ette piltide ja videotega illustreeritud meeleolukad jutustused Eesti kodanikuühiskonna järjepidevast tegutsemisest. Aita sina ka!

Keda ootame osalema?
Ootame, et oma loo räägivad rahvale pikaajaliselt tegutsenud vabaühendused üle Eesti. Loodame, et sõna võtavad ühingud, kellel on jagada kogemusi kuidas nad jõudsid lahendusteni mingis valdkonnas, mis on ühiskonna arenguteel oluline. Ka need, kes on tõstatanud ning avalikkuse ette toonud vajalikud teemad.

Soovime, et lugudes on kirjas nii vabaühenduste mured kui rõõmud, seiklused kui ka nende loomise ajale iseloomulikud veidrused, tähendused ja väärtused.
Lugeja loeb ja muheleb, mõtiskleb ja imestab. Lugeja tajub ja mõistab, et Eesti edulugu on tihedalt seotud kodanike algatusvõime, tegutsemistahte ja aktiivsusega.

Lugusid kogume kuni 1. jaanuarini 2019.

Võta meiega ühendust ja esita enda lugu:
Taive Saar
Vabaühenduste lugude projektijuht
taive@jarva.ee