Harjumaa aasta tegija 2017

Harjumaa 23. november 2017

Harjumaa aasta tegija on konkurss, mille raames tunnustatakse viimase aasta silmapaistvamaid inimesi, kogukondi, kodanikuühendusi, ettevõtteid ja tegusid. Tunnustus on mõeldud Harjumaa (v a Tallinna) kodanikele, ühendustele ja ettevõtetele. Koostööd teevad  Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK), Harju Maavalitsus, Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL) ja Kodukant Harjumaa.

Harjumaa aasta ettevõte 2017 on Ensto Ensek AS (Keila linn)väikeettevõte Alleks Ehitus OÜ (Raasiku vald)kodanikuühendus MTÜ Lootuse Küla (Kernu vald)toetaja Indrek Migur (Keila vald)sädeinimene Kaisa Linno (Kuusalu vald) ja aasta tegu 2017 on Eesti mootorispordi muuseum Momu (Nissi vald).

Kokku esitati 76 kandidaati: 26 sädeinimest, 16 kodanikuühendust, 11 ettevõtet, 9 tegu, 8 väikeettevõtet ja 6 toetajat.

Hindajateks olid koostööpartnerite esindajad ning  Aasta tegijad 2016. Tunnustused antakse üle 23.novembril Kiisa rahvamajas Saku vallas.

Aasta tegijaid on Harjumaal valitud aastast 2003, erinevates kategooriates on kokku välja antud 72 tunnustust. Kõige pikema traditsiooniga on Kodukant Harjumaa algatatud sädeinimese valimine, kõige värskem on HEAKi poolt algatatud aasta väikeettevõtte valimine.

Sel aastal toetavad konkursi korraldamist Saku vallavalitsus, Harju maavalitsus, Kultuurkapital, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Siseministeerium, Euroopa Regionaalarengu Fond ja Harjumaa Omavalitsuste Liit.

Lisainfo