Harjumaa aasta tegija 2019

Harjumaa 28. november 2019

Tunnustussündmus toimub Laulasmaal Arvo Pärdi keskuses kell 16-19.

Kogukond on selleks, et inimesi liita
kogukond on selleks, et inimesi kiita
kogukond on selleks, et inimesi märgata
kogukond on selleks, et võid turvaliselt ärgata
(Garina Toomingas, 100 luuletajat Harjumaalt, 2019)

Harjumaa aasta tegijate konkursi 12 kategooriale laekus 121 ettepanekut, neist 23 aasta sädeinimese, 16 aasta vabaühenduse, 15 aasta tegu ja 14 aasta toetaja kandidaati. Omavalitsustest oli kõige rohkemaarvuliselt esindatud Lääne-Harju vald 23 kandidaadiga 10 kategoorias, järgnes Raasiku vald 17 kandidaadiga 10 kategoorias ja Kuusalu vald 14 kandidaadiga 8 kategoorias. Linnadest oli pea igas kategoorias esindatud Keila linn (9 ettepanekut).  

Novembrikuuni oli avatud projektivaba ettevõtmise Meie tubli tegu konkurss. Laekus 8 ettepanekut.

Aasta tegija konkursi korraldamisel teevad koostööd Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK),Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL),Kodukant Harjumaa ning Harjumaa Leader tegevusgrupid (Ida-Harju KoostöökodaLääne-Harju KoostöökoguPõhja-Harju KoostöökoguNelja Valla KoguArenduskoda).

Tunnustused antakse üle ka Harjumaa Omavalitsuste Liidu poolt korraldatud  “Eesti kaunis kodu” konkursi võitjatele.

Aastate jooksul on Harjumaa aasta tegija tunnustust erinevates kategooriates välja antud 90. Kõige pikema traditsiooniga, aastast 2003, on Kodukant Harjumaa algatatud sädeinimese tiitel, HEAKi ja Harju Maavalitsuse poolt kutsuti 2006. aastal ellu aasta ettevõtte ja aasta toetaja (sel aastal nimetusega aasta panustaja) valimine. 2019. aastal valitakse esmakordselt siseturvalisusse panustavat organisatsiooni ja tervisetegu, mõlemad on HOLi Nõukogude poolt algatatud ettevõtmised. Väikeettevõtja tiitlit, mis tänavu kannab nimetust Tuleviku tegija, hakati välja andma HEAKi ettepanekul aastast 2014. Aasta küla valitakse Kodukant Harjumaa eestvedamisel üle aasta, sest nii toimub ka üle-eestiline külade konkurss. Esimene küla valiti tunnustamiseks 2005.aastal. Leader parimaid projekte on konkursi raames valitud aastatel 2014 ja 2015. Sel aastal on valikus lausa kolm LEADER kategooriat.

Lisainfo.

Kontakt:
Külli Vollmer
Aasta tegija konkursi eestvedaja
Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
kylli@heak.ee
Tel. 5114027