Harku valla vabatahtlike tunnustamine

Harjumaa 27. november 2018

Kontsert-aktusel on päevakohased sõnavõtud vallajuhtidelt, esinev Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, solistideks Elina Nechayeva ja Andrei Bogach.

Üritus on kutsetega.

 

  1. aasta Harku valla (väga vahva) külade päeva järel jõuti külade ümarlaual konsensuslikule otsusele: Eesti Vabariigi juubeliaastal anname traditsioonilisele Harku valla külade päevale pisikese puhkepausi, puhkame ise ning teeme pai neile, kes on viimase kümnendi jooksul on silma paistnud vabatahtliku tööga.

Tunnustamiseks esitati üle 200 (!!!) vabatahtliku – külaveduritest pritsumeesteni, lastekaitsjatest kaitseliitlasteni, skautidest spordikohtunikeni, toetajatest tublide nõuandjateni – ehk nendeni, kelle panus meie valla heasse käekäiku on olnud oluliselt suurem kui tubli palgatöö.

Suur hulk oli nimesid, keda esitleti korduvalt; oli ka nimesid, kellest nn “vanad” külaliigutajad kuulnudki polnud. Imelisi esitluskirju saadeti palju: näiteks Kaja Kumnast esitas tunnustuse saajaks väga noore ja ülimalt aktiivse neiu, kes kodukülas alati nõu ja jõuga abis on; Krista Murastest palus tunnustada aktiivseid vabatahtlikke spordikohtunike, kes tratloniklubi abistavad; Katrin Väänast tundis rõõmu mõisakontserdite korraldajate tegevuse üle; Ivo Alasniidult märkas muinaskalmeid hooldavat meest, kellest vallalehtki kena loo tegi… Seda jada võiks jätkata pikalt, absoluutselt iga esitletu kohta võiks kirjutada kui mitte raamatu, siis toreda artikli kindlasti!

 

Tunnustusürituse toimumine saab teoks läbi projektipõhise tegevuse tänu Harku vallavalitsuse rahalisele toele.

 

Aeg: 25. novembril 2018 kell 17:00
Koht: Muraste koolimaja
Korraldaja: Muraste Külaselts MTÜ
Kontakt: Aule Kikas, aule.kikas@gmail.com