Arutelu #kuidasmekestame Neitsijärve Loovusaidas

Põlvamaa 29. november 2018

Kutsume Sind osalema #kuidasmekestame arutelul. Uurime rahvastikutrendidega seotud fakte, jagame omavahel lootusi ja hirme, raamistame olulisemad probleemid ja mis kõige tähtsam – otsime koos häid ideid ja lahenduskäike, kuidas meie kogukonna elujõudu hoida. #kuidasmekestame arutelu ja ideede otsing on osa laiemast kogukondlikust arutelusarjast, mida tehakse üle terve Eesti erinevates paikkondades. Põlva maakonna arutelu toimub 29. novembril kell 14-18 Neitsijärve Loovusaidas.

Miks osaleda?

  • Rahvastiku vähenemine puudutab meist igaühe elukorraldust. Näiteks juba praegu on koolides puudu õpetajatest, avalikke teenuseid tõmmatakse koomale, kauplused sulgevad uksi.
  • Arutelus avanevad osalejate isiklikud kogemused, vaated ning arvamused. Nende sünergias saavad sündida uudsed ja vägagi innustavad lahendusideed.
  • Ettepanekud ei jää jõude seisma, vaid need liiguvad kokkulepitud teekonna kaudu otsustajateni. Mis on jõukohane, selle saame ise ette võtta. Kohaliku omavalitsuse otsust, maakonna või riigi tasandil kokkulepet nõudvad ettepanekud viime koostöös teiste kogukondadega otsustajateni – sobivad need siis strateegiatesse ja arengukavadesse või liiguvad toetajate lisandudes kollektiivse pöördumisena Riigikogusse.

Lisainfot #kuidasmekestame arutelude kohta saad lugeda: https://kestame.rahvaalgatus.ee

 

Palun teata oma osalusest aadressile kaisa.tammoja@polvamaa.ee või helista 5109433. Vajadusel saan aidata transpordiga Põlvast.

Lisainfo:

Kaisa Tammoja kaisa.tammoja@polvamaa.ee

Indrek Maripuu indrek@maripuu.eu

 

Kodanikualgatuslike arutelude sari tehakse teoks koostöös Avatud Eesti Fondi, Eesti Tööandjate Keskliidu, Mainor AS, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, EAS Work in Estonia programmi, TalTechi, Teenusmajanduse Koja, Vabaühenduste Liidu, Eesti Koostöö Kogu, IOM, Siseministeeriumi ja Kultuuriministeeriumiga.