Ühe läbikukkumise lugu

Harjumaa 1. December 2018

Korraldaja: Watergratt Pirita MTÜ

Kuupäev: 1.12.2018

Algus: 14.15

Kestus: 2 tundi

Aadress: Regati puiestee 1, Pirita, Tallinn aadressil, Taliujumiskeskuse lähedal Reval Merekoolist ja Alexela paatide tankimisest paremal ). Kaardil on märge: https://goo.gl/2jAXJ7

Kontakt: Valeri Babak, 58049488

Kirjeldus:

Kutsume kõiki talviste jalutuskäikude huvilisi osalema 1. detsembril meelelahutuskoolitusel, mis käsitleb õiget käitumist jääl. Kõik soovijad võivad läbida praktilise treeningu vee peal kogenud päästjate juhendamisel, soojendades end hiljem saunas.

Treeningu käigus räägib Watergratt Pirita MTÜ päästjate meeskond  sellest, kuidas käituda olukorras kui inimene on läbi jää kukkunud, kuidas meie keha  reageerib külma veega kokkupuutel, mis on hüpotermia, selle sümptomid ja vältimine ning õpetada, kuidas osutada kannatanule esmaabi ja palju muud.

Talv on tulekul, päris varsti kaovad veekogud paksu jääkihi alla, kalurid sõidavad kalale, fotograafid lähevad looduspiltidega lume otsingule, ja uudishimulikud lapsed jooksevad lõbutsema looduslikult tekkinud jääle.   Kuid juhtub ka nii, et järsku hakkab jalge all midagi praksuma ja lõbutsemine muutub eluohtlikuks.  Selliste ohtude minimeerimiseks tegime koolituse, kus omandate teadmised, mis aitavad teie vaba aja veetmist  talvel  maksimaalselt kaitsta.

Algus kell 14.15, Regati puiestee 1, Pirita, Tallinn aadressil, Taliujumiskeskuse lähedal ( Reval Merekoolist ja Alexela paatide tankimisest paremal ). Kaardil on märge: https://goo.gl/2jAXJ7

Üritus toimub väljas, väljaõpetatud päästjate juuresolekul, kes koos informatsioonilise osaga kindlustavad isiklikult praktilise osa soovijatel vette sukeldumise ohutuse.

Üritus on arvestatud maksimaalselt 2 tunniks  (sisaldab instruktsiooni, treeningut vee peal ja sauna). Hind koos treeningu ja sauna külastusega 15 eurot. Pöörame teie tähelepanu sellele, et sauna kohtade arv on piiratud ning seetõttu on leilivõtmist soovijatel registreerimine kohustuslik. Palume registreeruda viitele kuni 29.11.2018: https://goo.gl/x5CSRN

Soovitame kaasa võtta vahetus rõivad, saunatarbed (ärge unustage saunalinaJ). Soovi korral võib kaasa võtta termose sooja teega. Osavõtjate ohutuse kindlustamiseks väljastatakse ohutusvestid, mis sisalduvad treeningu hinnas.

Kui te mingil põhjusel soovite puhkepäva ilma ekstreemita, siis kutsume teid osalema treeningu informatiivses osas ja saada tähtsaid teadmisi, mis võivad päästa nii teie kui ka teie lähedaste elu.   Ilma treeningu ja sauna külastuseta on sissepääs vaba, registreerimist ei vaja.

Täiendav motivatsioon nendele, kes kardavad  külma saada: saun asub kõigest 2 meetrit veel peal toimuvast treeningu kohast, nii, et joosta ei ole kaugele. J. Boonusena nendele, kes esimesena jõuavad registreeruda, anname hüdro- või veekindla kostüümi.

Igaüks on kas või kord kuulnud enda aadressil hoiatust «Ära käi õhukesel jääl». Ja nüüd, kutsume teid 1. detsembril tegema vastupidist ja muuta see lause reaalsuseks, osaledes treeningus “Ühe läbikukkumise lugu”!