Annetamistalgutega koguti üle 93 032 euro

4. detsember 2019

Teisipäeval toimusid Eesti esimesed annetamistalgud, mille raames toimus 111 kampaaniat ja üritust. Annetamistalgutel annetas 2360 head inimest „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonnas kokku 93 032 eurot. Swedbank lisab annetustele juurde sama palju juurde. 

Esimeste talgute kohta märkimisväärne rahasumma on rõõmustav, kuid lisaväärtuse annavad päevale talgujuhtide jagatud positiivsed emotsioonid. Paljud tõid välja uute annetajate leidmist ning rõõmsaid taaskohtumisi poolehoidjatega. Mitmel puhul leidsid vabaühendused esmakordse annetuste küsimisega kindlust, et nende eesmärk kõnetab inimesi, kes tahavad ka oma toetusega õla alla panna. Edukad olid eelkõige need talgukorraldajad, kes toetajatega avatult ja aktiivselt suhtlesid,” ütles annetamistalgute korraldaja Helen Talalaev.

Korraldajate sõnul näitasid annetamistalgud, kui palju võimalusi on heategevuseks. Annetuste kogumiseks toimus talgupäeval oksjoneid, laatu, kontserte, sotsiaalmeedia- ja tänavakampaaniaid. See andis igale inimesele võimaluse leida endale sobiv algatus, annetuse summa ja annetamise viis.

Paljud kampaaniad jätkuvad pärast talgupäeva ning mitmed üritused leiavad aset lähinädalatel. Põhjalikuma kokkuvõtte kogutud annetustest teevad talgukorraldajad pärast seda.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.

Uudis on avaldatud Vabaühenduste Liidu pressiteate põhjal, 3.12.2019