Lõppenud hoolivuse-teemaline Ühisnädal kutsus üles inimesi arvamust avaldama

2. ноября 2017

7. novembril lõppes üle-eestiline Ühisnädal, mis sel aastal keskendus hoolivuse teemale. Kaasatud olid organisatsioonid ja ühendused, kes on otseselt selle teemaga seotud ning kelle tegevus mõtestab hoolivust või loob selles vallas väärtust.

Nädala jooksul korraldatud ligi 150 sündmust näitasid, et hoolime oma kaasmaalastest — oli selleks siis hoolivate inimeste esiletõstmine, loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo valimine või oma naabri märkamine.

Üks Ühisnädala korraldaja Kaspar Tammist Järvamaa arenduskeskusest lausus, et lähenevate jõulude valguses lõime hea pinnase, et eestimaalased hooliksid pidevalt, mitte kampaania korras. “Kuigi algatus on selleks aastaks läbi, jätkub töö koosloomise ja kogukondlikku ettevõtmise väärtustamiseks — sellesse saab anda oma panuse iga eestimaalane.”

Kokku võttis hoolivuse-teemalise Ühisnädala 150st sündmusest osa 5300 inimest. Hoolivuse teemal võtsid meedias sõna ka mitmed organisatsioonid ja arvamusliidrid. Näiteks ERR arvamusportaalis ettevõtja Janek Mäggi heategevusest; Mari Öö Sarv EMSList kirjutas sellest, kuidas hoolima peaks aasta läbi, mitte kampaania korras; Maarika Masikas Lasnaidees rääkis, kuidas ühiselt hoolides võib ka paneelmajas elavas kogukonnas palju korda saata; Anu Viltrop ja Laur Raudsoo vabatahtlike väravast kirjutasid sellest, kuidas naabrid omavahel rohkem suhelda võiksid ja Liisi Moosaar Loomakaitse Seltsist kirjeldas, mil moel on loomadest hoolimisel ja “hoolimisel” suur vahe.

Kõikide arvamusartiklitega saab tutvuda siit:

Foto: Fiorello Rand