Neljas Ühisnädal tõstis esile tegusaid ja tublisid kodanikke

27. november 2017

Neljandat korda novembrikuu lõpul toimunud Ühisnädal 2017 tõstis esile tegusaid ja tublisid kodanikke ning vabatahtlikke, kes oma kodukohas või valdkonnas aasta jooksul silma on paistnud.

20. -26. novembril 2017 toimunud Ühisnädala ajal toimus üle Eesti pea 100 sündmust. Nende seas korraldati igas maakonnas ka tunnustamisüritus, mis tõstis esile aktiivseid kodanikke, mittetulundusühendusi ja nende tegevust ja panust ühiskonda. Tähelepanu ja tänu said ka ettevõtjad, kes vabaühenduste tegevust toetavad. Tunnustamissündmustele lisaks oli Ühisnädala programmis erinevaid õpitubasid, vestlusringe ja heategevuslikke üritusi – kõik selleks, et tutvustada vabaühenduste mitmekesist maailma ja pakkuda huvilistele võimalust kaasa lüüa mõne MTÜ tegevuses.

23. novembril Lääne-Virumaal toimunud kodanikuühiskonna konverentsil arutleti Hannes Hermaküla juhtimisel nii kogukonna olemuse, rollide ja väljakutsete üle kui ka kuulutati välja maakonna parim sädeinimene ja sädeorganisatsioon. Põnevast päevast saab nii kokkuvõtete, piltide kui ka toreda video abil ülevaate Lääne-Viru Arenduskeskuse kodulehel.

Toreda traditsioonina jätkus Viljandimaal iga-aastane Ühisnädala ajal toimuv aktsioon „Teeme koos piparkooke“. Oma jõu ja inimesed on kokku pannud mitu mittetulundusühendust, kes veavad eest piparkookide ja jõulukaartide tegemist ja nende kinkimist hooldekodus olevatele eakatele ja haiglas viibivatele lastele.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis leiab aset iga-aastaselt kodanikupäeva lähistel ja mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Järvamaa Arenduskeskuse ja teiste arvukate partneritega.

2018. aastal toimub Ühisnädal 26. novembrist 2. detsembrini. Kaasa lööma on oodatud kõik soovijad!