Ühisnädal saab avapaugu kogukonnateenuste laadal

23. november 2018

Tuleval nädalal alguse saav Ühisnädal avab täna kogukonnateenuste laadaga oma tegevused. Esmakordselt kogunevad haridusprogrammi Ettevõtlik Kool õppeasutuste noorte meeskonnad ja vabaühendused Jõhvi Gümnaasiumi, et tutvustada oma  teenust, mis on suunatud kogukonna elu parendamiseks.

Ürituse üks korraldajatest Hälis Rooste sõnul pööratakse sündmusega tähelepanu kooli ja kogukonna omavahelisele rollile. Rooste selgitab: „Pea sada aastat tagasi oli just kool ja aktiivne kooliõpetaja kultuuri ning kogukonna hoidja. Soovime Ühisnädala raames innustada koole ja kogukondasid taas suuremale koostööle, sest just kogukonnakool on tugeva kodanikuühiskonna kasvulavaks“.

Eestis esmakordselt toimuv kogukonnateenuste laat koondab kokku enam kui 20 õpilasmeeskonda ja vabaühendust, mis on alguse saanud noorte ja lapsevanemate või õpetajate koostööst. „Kõik teenused, mis laadal on esindatud, on seotud koolis omandatud oskustega. Näiteks pakuvad noored kujundusteenust plakatite või logode tegemiseks, ürituste modereerimiseks ja korraldamiseks, filmiseks või pildistamiseks, suveniiride valmistamiseks jne“, kirjeldab Rooste.

Ühisnädala turunduse projektijuht Riina Nõupuu: „Aktiivsed ja ettevõtlikud noored on meie tulevik, kõik kogukonnateenuste laadal osalejad on suurepärane näide ettevõtlikest ja julgetest noortest, kes omaenda soovist on pannud aluse tegevustele, millega panustada oma kodukohta, kooli, ühiskonda üldiselt“. Nõupuu sõnul on oluline, et inimesed soovivad ja julgevad ise peale hakata ja panustada meie elukorraldusesse. Ühisnädala turunduse projektijuht rõhutab, et meie edu sõltub just aktiivsetest inimestest.

Üritus toimub koostöös programmiga Ettevõtlik Kool, mille eesmärk on tuua koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut. Ühisnädal on kodanikualgatusi tutvustav nädal, mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös arvukate partneritega alates 2012. aastast. Sellel aastal kuulub Ühisnädal EV100 juubeliprogrammi ja toimub kõigis 15 maakonnas. Ühisnädala üle-eestilised sündmused toimuvad vahemikus 26. november kuni 2. detsember.

 

MTÜde tunnustamist Ida-Virumaal toetab ka Narva EuropeDirecti infokeskus, KÜSK, Ettevõtlik Kool.